O nauczaniu języka angielskiego :)


niedziela, 11 grudnia 2016

Filmiki w języku angielskim dla maluchów - TOP 5

Witam po przerwie :). Dzisiaj zaprezentuję Wam 5 najciekawszych serii filmików dla maluchów do nauki angielskiego.

1. WOW English

Ostatnio mój faworyt. WOW English to cały kurs wraz z podręcznikami, ćwiczeniami i płytami. Na szczęście na You Tubie dostępne są wszystkie filmiki dostępne w kursie. Ich bohaterami są Steve i Maggie. Każdy z filmików prezentuje grupę słownictwa, które w bardzo dużym stopniu pokrywa się z tym, co znajduje się w naszych podręcznikach do I-III. Filmiki mogą przydać się przy wprowadzaniu slownictwa, albo jako uzupełnienie lekcji, a zapewniam Was, że dzieciaki je uwielbiają.

2. Gogo's Adventures

Ta seria, jak sama nazwa wskazuje, opowiada historię Gogo - kosmity, który przybywa na ziemię i uczy się angielskiego. Każdy z filmików ma podobną strukturę - wprowadzenie nowych słów w historyjce, utrwalenie wymowy i pisowni oraz piosenka.

3. Super Simple Songs

Super Simple Songs, dzięki fantastycznym piosenkom znane większości nauczycieli maluchów, wypuściło w ostatnim czasie kilka serii bajek: Treetop Family , Carl's Car Wash, Finley's Factory, Pitstop  i Paper Puppet Playhouse. Wszystkie serie są świetne pod względem wizualnym, ale moje dzieciaki się jakoś w nie nie wciągnęły. Być może są one zbyt trudne pod względem językowym.

4. English SingSing

English SingSing jest chyba najbardziej rozubydowany. Znajdziemy tutaj zarówno filmiki prezentujące słownictwo, historyjki i dialogii oraz piosenki. Bardzo przypadła mi do gustu prezentacja słownictwa. Natomiast hisotryjki wydają mi się mało porywające, ale świetnie nadają się do nauki czytania, ponieważ w każdym filmiku pojawiają się napisy.

5. Peppa Pig

Świnki chyba nie muszę przedstawiać, ale gdyby przypadkiem ktoś jej nie znał to polecam dla raczej najmłodszej widowni (pierwsza klasa), bo starszaki buntują się, że do dla przedszkola jest. Maluszki wciągają się w przygody świnki, chociaż język jest wymagający.

Miłego oglądania!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz