O nauczaniu języka angielskiego :)


niedziela, 18 grudnia 2016

Christmas with Present Perfect

Przyznam, że tytuł brzmi niezwykle zachęcająco, szczególnie dla dzieci. Mimo tego, postanowiłam w tym roku w klasie VI wykorzystać czas przygotowań do Świąt na utrwalenie czasu Present Perfect. Mam nadzieję, że taka forma wprowadzi nieco zabawy podczas zmagania się z tym czasem. Oto plan zajęć, które przygotowałam:

1. Na tablicy zapisuję hasło "Christmas "TO DO" list", ale z poprzestawianymi literami. Dzieciaki muszą je rozszyfrować, a następnie spróbować wyjaśnić.

2. Następnie uczniowie dobierają się w pary. Jeden z uczniów w parze dostaje kartę pracy dla Św. Mikołaja, drugi dla Rudolfa.
Karty do pobrania tutaj: RudolfSanta.

3. Dzieci wpisują III formę podanych w nawiasach czasowników, a następnie zadają sobie nawzajem pytania według wzoru "Have you.....yet?"

4. Zebrane informacje każdy z uczniów zapisuje w postaci pełnych zdań z użyciem "yet" i "already" na tej karcie:

Karta do pobrania tutaj: Things already done.

5. Po sprawdzeniu napisanych zdań przechodzimy do kolejnej części zajęć. Uczniowie siadają w kole i kolejno wypisują czynności, które należy zrobić przed świętami. 

Myślę, że dobrym pomysłem jest ustalenie limitu czasu dla każdego z uczniów. Po jego przekroczeniu odpada z gry. Uczniowie mogą również pracować w parach.

Karta do pobrania tutaj: Things to do on Christmas.

6. Zebrane czynności rozcinamy i wrzucamy do pudełka. Uczniowie nadal siedzą w kole. Losują jedną czynność i zadają pytanie kolejnej osobie według wzoru "Have you ........... yet?". 


1 komentarz:

  1. Super! Śliczne! Jutro wykorzystam na lekcji. Bardzo dziękuję :) Merry Christmas!

    OdpowiedzUsuń