O nauczaniu języka angielskiego :)


niedziela, 13 września 2015

Walory edukacyjne Jimmiego Fallona :)

Niedawno odkryłam, że oglądanie filmików na You Tube, które przeważnie wydaje się stratą czasu może być całkiem przydatne i inspirujące.  Taki właśnie okazał się dla mnie program Jimmiego Fallona, a dokładnie prezentowane tam gry, które można wykorzystać jako urozmaicenie zajęć  języka angielskiego w bardziej zaawansowanych grupach.

1. Password
Cudna gra, które uruchamia pokłady słownictwa, o których nie wiedzieliśmy, że istnieją. Uczniów dzielimy na grupy. Jedna osoba z danej grupy losuje słówko-hasło i przy pomocy tylko jednego słowa musi naprowadzić pozostałych uczestników na hasło. Im później drużyna odgaduje hasło, tym mnie punktów dostaje.


2. Word Blurt
 Popularne skojarzenia tylko na czas :) Dobrze sprawdza się jako icebreaker.


3. Word Sneak
Tę grę najlepiej przeprowadzić w grupach o wysokich umiejętnościach komunikacyjnych i dużym zasobie słownictwa. Uczniów dzielimy na grupy trzyosobowe. Dwie osoby prowadzą rozmowę, trzecia pokazuje kartki ze słowami, które dwie pozostałe osoby muszą użyć podczas konwersacji.  
4. Say Anything
W wersji Fallona, jak sama nazwa wskazuje, uczestnicy mogą powiedzieć cokolwiek. W przypadku zajęć językowych można ograniczyć słownictwo do danej kategorii. Oczywiście zdecydowanie odradzam przyklejanie taśmy :). Zamiast tego na początku gry można np. rozdać uczniom trzy karteczki samoprzylepne. Kto się zatnie karteczkę przykleja na środek stołu.


5. Five Seconds Summaries
Myślę, że tytuł gry wyjaśnia wszystko. Myślę, że gra świetnie sprawdziła by się także na lekcji języka polskiego jako powtórka lektur. Pomyślcie tylko - pięciosekundowe streszczenie "Potopu". :)


 6. Box of Lies
Ta gra wymaga nieco więcej przygotowań. Po pierwsze potrzebujemy stanowisko, przy którym uczestnicy będą widzieli jedynie swoje głowy. Najlepsze będzie duże, kartonowe pudełko postawione na ławce. Po drugie potrzebujemy kilka pudełek z dziwnymi przedmiotami. Ponieważ jest to dość czasochłonne można użyć pop prostu zdjęć.


 
 
Życzę miłego oglądania i zabawy na lekcjach.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz