O nauczaniu języka angielskiego :)


niedziela, 1 listopada 2015

Helpful websites

Dzisiaj chciałabym pokazać Wam kilka stron internetowych, które z pewnością wzbogacą wasz warsztat i pomogą w przygotowaniu niebanalnych zajęć.

1. Quizlet

Tutaj możecie przygotować własne quizy, testy i gry dla uczniów, takie jak memory, czy pisanie na czas. Jedną z największych zalet tej strony jest możliwość zalogowania się każdego z uczniów, np. przez konto na Google czy Facebooku. Dzięki temu strony można używać nie tylko podczas lekcji. Uczniowie mogą ją wykorzystać jako narzędzie do powtórki słownictwa również w domu. Quizlet daje również możliwość stworzenia wirtualnych klas, w których prowadzone są statystyki na podstawie zdobytych w grach punktów. Każdy uczeń po zakończonej grze widzi, na której plasuje się pozycji, co jest świetną motywacją dla uczniów.

2. Teachit Primary

To strona z materiałami dla nauczycieli szkoły podstawowej w Wielkiej Brytanii. Ja najczęściej poszukuję na niej materiałów dla uczennicy klasy I, która w tym roku wróciła z Wlk. Brytanii właśnie. Natomiast znajduje się na niej mnóstwo pomocy dydaktycznych do wykorzystania na zajęciach angielskiego.

3. Little Bird Tales

Tutaj możecie stworzyć z dziećmi własną bajkę - począwszy od ilustracji, a kończąc na podłożeniu dźwięków.

4. Oxford Owl

To, z kolei, skarbnica ebooków. Jeżeli chcecie zachęcić uczniów do czytania w języku angielskim to jest idealne narzędzie. Po zalogowaniu jako nauczyciele możecie stworzyć login i hasło dla każdej klasy, dzięki czemu uczniowie będą mogli korzystać ze strony także w domu. Dodatkowo do każdego ebooka dostępna jest wersja z lektorem.

5. MES English

MES English to nie tylko źródło flashcardów i kart pracy, ale także możliwość tworzenia własnych kart bingo, kości do gry, ćwiczeń. Tu znajdziecie także dyplomy i naklejki do wydrukowania, słuchanki i gry.

6. Sparkle Box

Kolejna strona z materiałami do brytyjskiej podstawówki. Oprócz całego mnóstwa materiałów do nauki pisania, czytania, matematyki, czy języków obcych (w tym polskiego :) bardzo ciekawa sekcja poświęcona Class Management - do wydrukowania różnego rodzaju tabele, znaki, plakaty i naklejki.

1 komentarz: