O nauczaniu języka angielskiego :)


piątek, 21 sierpnia 2015

Flashcard games - Part 2

Zgodnie z obietnicą uzupełniam listę zabaw o kolejne 10.

1. Hot and Cold 

Nieco zmodyfikowana wersja popularnej zabawy "Zimno, ciepło". Jedno z dzieci wychodzi z sali, w tym czasie chowamy jeden obrazek. po powrocie dziecka cała grupa próbuje naprowadzić go na miejsce, w którym znajduje się obrazek - im bliżej obrazka dziecko się znajduje, tym głośniej wypowiadamy słowo, które obrazek prezentuje; jeżeli się oddala ściszamy głos. Polecam tę zabawę, kiedy dzieci poznają nowe słówka - daje możliwość wielokrotnego powtórzenia danego wyrazu.

2. Clap Hands

Nauczyciel pokazuje obrazki jednocześnie wypowiadając słowa. Jeżeli to co mówi zgadza się z obrazkiem - dzieci muszą klasnąć.

3. Happy and Sad Faces

Zabawa nieco podobna do poprzedniej. Tym razem każde z dzieci dostaje narysowaną na kartce smutną i wesołą buźkę. Jeżeli nauczyciel prawidłowo nazywa obrazek, dzieci unoszą buźkę uśmiechniętą; w innym przypadku - buźkę smutną.

4. Numbers

Nauczyciel przyczepia do tablicy kilka obrazków i podpisuje każdy numerem. Dzieci nazywają każdy obrazek. Następnie obracamy obrazki i pytamy się dzieci, co znajduje się pod kolejnymi numerami.

5. Circle and Hearts

To z kolei zmieniona wersja gry "Kółko i krzyżyk". Do tablicy przyczepiamy dziewięć obrazków "face down", w taki sposób, aby tworzyły kwadrat. Dzieci dzielimy na dwie drużyny "Hearts" i "Circles". Każda drużyna wybiera po jednym obrazku. Jeżeli poda jego prawidłową nazwę ta karta zostaje obrysowana kształtem serca bądź koła. Celem gry jest oczywiście odgadnięcie trzech obrazków w rzędzie.

6. Talking Line 

Dzieci stoją w dwóch rzędach na przeciwko siebie. Każde z dzieci dostaje po trzy lub cztery obrazki. Dzieci stojące w parze na przeciwko siebie "odpytują się"  wzajemnie pokazując sobie flashcards. Kiedy nauczyciel klaśnie, dzieci w jednym z rzędów przesuwają się o jedno miejsce. Gra kończy się w momencie, kiedy każdy wróci na swoje miejsce.

7. Pass the box

Dzieci podają sobie pudełko z obrazkami w rytm muzyki. Kiedy nauczyciel zatrzyma muzykę, dziecko, które w danym momencie trzyma pudełko losuje jedną kartę i ją nazywa.

8. Bingo

Zapewne większość z was zna tę zabawę. Być może nigdy nie graliście w nią z użyciem flashcards. Serdecznie polecam :)

9. I spy with my little eye...

Dzieci siedzą na dywanie. Karty rozłożone są na środku. Nauczyciel kończy zdanie "I spy with my little eye ..." opisem jednej z kart lub podaje literkę, na którą zaczyna się dane słowo.

10. Socks hanger

Na koniec zabawa, do której zainspirował mnie odcinek "Perfekcyjnej Pani Domu" :) Flashcardy przypinamy do wieszaka na skarpetki i prosimy dzieci o podanie jednego z obrazków. Taki wieszak możemy zakupić za jakieś 20 zł. Kwota niezbyt duża, a zabawy całe mnóstwo.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz