O nauczaniu języka angielskiego :)


wtorek, 31 maja 2016

Majówka z Księżną Daisy

Trzy lata temu postanowiłam zorganizować w mojej szkole konkurs języka angielskiego dla maluchów; konkurs dla szkół niepublicznych - chciałam, aby nasze dzieciaki zmierzyły się ze szkołami, w których realizowane jest więcej godzin języków obcych, tak jak u nas. Chciałam także, aby podczas konkursu dzieciaki mogły zapoznać się z kulturą krajów anglojęzycznych, na co zwykle nie ma wystarczająco dużo czasu podczas lekcji. W ten sposób wpadłam na pomysł "Majówki z..." - konkursu połączonego z przedstawieniem, którego w kolejnych latach motywem przewodnim będzie inna postać. Dwa lata temu byl to William Shakepseare, rok temu Sherlock Holmes. W tym roku realizacja  "Majówki.." przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Ale zacznijmy od początku...

Czy słyszeliście o Księżnej Daisy? Jeżeli nie to trochę historii. Księżna Daisy von Pless, potomkini angielskich arystokratów, żona Hansa Heinricha XV Hochberga do roku 1941 zamieszkiwała na Zamku Książ i jest nierozerwalnie zlączona z historią Zamku i Wałbrzycha. Zainteresowanie jej postacią jest w moim regionie dość duże, ale naprawdę głośno zrobilo się o Daisy w kwietniu tego roku przy okazji odnalezienia kolekcji archiwalnych zdjęć Książa u Jean Wessel - wnuczki nadwornego kucharza i fotografa Daisy - Louisa Hurdaina. Zainspirowana tą historią postanowilam, iż tematem przewdonim tegorocznej "Majówki..." będzie oczywiście Daisy.

Tradycją imprezy jest przedstawienie opowiadające historię danej postaci, które przygotowywane jest w całości (od scenariusza po wykonanie) przez klasę V. W tym roku do klasy V dolączyło kilkoro uczniów z klasy IV i VI, a przedstawienie było w trzech językach - polskim, niemieckim i angielskim. Dzięki uprzejmości Zamku Książ zostało wystawione na Sali Balowej Zamku, a zaproszeni goście (szkoły niepubliczne z regionu) pisali konkurs (który w tym roku obejmował także język niemiecki) w zamkowych komnatach. Udało nam się także zaprosić gościa specjalnego - Mateusza Mykytyszyna, prezesa Fundacji Księżnej Daisy von Pless, który przybliżył dzieciakom postać Księżnej.

Poniżej kilka zdjęć z imprezy.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz