O nauczaniu języka angielskiego :)


poniedziałek, 4 stycznia 2016

Revision activity ---> The Travel Game

Dzisiaj chciałabym wam zaproponować grę najbardziej przydatną podczas powtórek. "Podróż" można stosować w  kilku wersjach.

1. Każdy z uczniów otrzymuje taką oto planszę, na której cyfry symbolizują pytania. Jeżeli pytania są typu "yes/no" wyjaśniamy, że w przypadku odpowiedzi twierdzących wybieramy ścieżki po prawej stronie, w przypadku odpowiedzi przeczących ścieżki po lewej stronie. Jeżeli chodzi o zajęcia języków obcych ta wersja gry najlepiej sprawdzi się podczas powtórki z zagadnień kulturoznawczych, np. Leek is the symbol of Wales. "Yes" idziemy w prawo, "no" w lewo. Celem gry jest oczywiście (we wszystkich wersjach) dojście do właściwego miasta. Poniższa karta pracy do pobrania tutaj.2. W kolejnej wersji pytania mogą dotyczyć zagadnień leksykalnych lub gramatycznych. W tym przypadku jednak polecam (jeżeli macie taką możliwość oczywiście) wyświetlić na tablicy ściągę z pytaniami i możliwymi odpowiedziami. Jeżeli zaczniemy je dyktować uczniowie mogą szybko się pogubić. Przykładowe pytanie w tej wersji "Podróży":
- She likes everything to be perfect. She is an .............polisher. (left: apple, right: orange)

3. W ostatniej wersji każdy z uczniów otrzymuje planszę z wpisanymi już pytaniami i odpowiedziami, a każda odpowiedź jest równocześnie kolejnym pytaniem. Tutaj  znajdziecie szablon planszy (wraz z jednym przykładem), który możecie dowolnie wypełnić.

Miłego podróżowania :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz