O nauczaniu języka angielskiego :)


wtorek, 19 stycznia 2016

Giving directions

W klasie trzeciej uczymy się z dzieciakami wskazówek dotyczące drogi. Oto dwa proste i szybkie sposoby, aby tę naukę wzbogacić:

1) Treasure map

Każdy z uczniów rysuje mapę oraz 4 ścieżki, z których tylko jedna prowadzi do skarbu. Opis tej właśnie ścieżki znajduje się na odwrocie mapy. Ważne jest także aby każda z map była podpisana imieniem autora.  Następnie wszystkie mapy zbieram w koszyku, a dzieciaki je losują. Po przeczytaniu wskazówek powinni odkryć właściwą ścieżkę. Jeżeli nie są pewni mogą zapytać się autora mapy.


2) Follow my directions.

Do przygotowania tej zabawy potrzebne są flashacardy przedstawiające miejsca w mieście oraz wycięte z kolorowego papieru strzałki. Jedno z dzieci ma zawiązane oczy. W tym czasie na dywanie układamy kilka kart z miejscami oraz drogę ze strzałek prowadzącą do jednego z miejsc. Drugi z uczniów ma za zadanie, podając wskazówki z języku angielskim, poprowadzić pierwszego ucznia po drodze ze strzałek. Na końcu pytamy się, gdzie dotarł, co pozwala powtórzyć także nazwy miejsc.



niedziela, 10 stycznia 2016

Adverbs of frequency - flashcards

Nie udało mi się znaleźć w sieci sensownych kart z przysłówkami częstotliwości, więc stworzyłam je sama. Może Wam również się przydadzą. Plik do pobrania: Adverbs of frequency.

poniedziałek, 4 stycznia 2016

Revision activity ---> The Travel Game

Dzisiaj chciałabym wam zaproponować grę najbardziej przydatną podczas powtórek. "Podróż" można stosować w  kilku wersjach.

1. Każdy z uczniów otrzymuje taką oto planszę, na której cyfry symbolizują pytania. Jeżeli pytania są typu "yes/no" wyjaśniamy, że w przypadku odpowiedzi twierdzących wybieramy ścieżki po prawej stronie, w przypadku odpowiedzi przeczących ścieżki po lewej stronie. Jeżeli chodzi o zajęcia języków obcych ta wersja gry najlepiej sprawdzi się podczas powtórki z zagadnień kulturoznawczych, np. Leek is the symbol of Wales. "Yes" idziemy w prawo, "no" w lewo. Celem gry jest oczywiście (we wszystkich wersjach) dojście do właściwego miasta. Poniższa karta pracy do pobrania tutaj.



2. W kolejnej wersji pytania mogą dotyczyć zagadnień leksykalnych lub gramatycznych. W tym przypadku jednak polecam (jeżeli macie taką możliwość oczywiście) wyświetlić na tablicy ściągę z pytaniami i możliwymi odpowiedziami. Jeżeli zaczniemy je dyktować uczniowie mogą szybko się pogubić. Przykładowe pytanie w tej wersji "Podróży":
- She likes everything to be perfect. She is an .............polisher. (left: apple, right: orange)

3. W ostatniej wersji każdy z uczniów otrzymuje planszę z wpisanymi już pytaniami i odpowiedziami, a każda odpowiedź jest równocześnie kolejnym pytaniem. Tutaj  znajdziecie szablon planszy (wraz z jednym przykładem), który możecie dowolnie wypełnić.

Miłego podróżowania :)